Smaki Izraela

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/meyjey/domains/cookery.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/meyjey/domains/cookery.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/meyjey/domains/cookery.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/meyjey/domains/cookery.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/meyjey/domains/cookery.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602

Dziś trochę mniej będzie o gotowaniu, chociaż tylko pozornie mniej. Chciałam się z Wami podzielić książką, na którą wpadłam jakiś czas temu (dłuższy czas temu), jednak niezmiennie jestem zachwycona tym, co jest w środku. Książka Nidy Degutiene, nie tylko oferuje nam mnóstwo rozmaitych przepisów, ale zabiera nas do domowej kuchni w  Tel Avivskich domach. Autorka niezwykle pięknymi zdjęciami i opisami przenosi nas w inną, smaczniejszą rzeczywistość.

Ale od początku!

smaki izraela

Smaki Izraela są przede wszystkim książką kulinarną. Autorka – Nida przygotowała dla swojego czytelnika ponad 100 przepisów, opatrzonych przepięknymi zdjęciami, ale i historiami, które się z nimi wiążą. Znajdziemy tu przepisy od przekąsek po desery, łatwiejsze i trudniejsze w przygotowaniu. Za każdym razem jednak, kiedy szukam inspiracji sięgam do tej pozycji, bo każdy do tej pory wypróbowany przepis okazał się trafiony!

Przepisy

Przepisy wybrane i opracowane przez autorkę dla czytelnika są przede wszystkim ze składników, które bez większego problemu dostaniemy w Polsce. Niby banał, a jednak! Ile razy zdarzyło się Wam kupić piękną książkę kucharską, z fantastycznymi recepturami i zdjęciami, gdzie po zagłębieniu się w przepisy połowa składników była nieosiągalna? Mi co najmniej kilkukrotnie.

Tu nam to nie grozi!

Każda receptura jest opatrzona informacjami o ilości porcji, potrzebnymi składnikami, zwięzłymi opisami kolejnych kroków przygotowania dania oraz symbolem święta żydowskiego na jakim z reguły jest podawana, w formie ciekawostki. Każdy przepis jest podany w sposób prosty i przystępny, a zdjęcia powodują ślinotok.

Smaki Izraela - przepisy

Historie

Jak wspominałam już wcześniej, autorka urzeka swojego czytelnika nie tylko feerią barw na swoich zdjęciach i ciekawymi pomysłami kulinarnymi, ale również historią. Jest to historia opowiadana na co dzień, w sposób lekki i bezprecedensowy. Mówi o jedzeniu, o radości bycia i wspólnego spędzania czasu właśnie przy stole. Każda z nich przeplata się informacjami o żydowskich tradycjach, świętach i kulturze. Jesteśmy zabrani w świat nieco bajkowy, idylliczny, gdzie każdy ma czas i nikt się nie spieszy, a stół jest miejscem spotkań, dyskusji i wspólnego czasu. Każda z historii, każda z ciekawostek jest opisana przez autorkę czerpiąc z jej własnych doświadczeń poznawania Izraela, kiedy miała okazję tam zamieszkać. Daje nam to poczucie autentyczności spaceru na jaki zostaliśmy zaproszeni.

smaki izraela - historie

Książka Smaki Izraela, jest propozycją dla ciekawych czegoś innego, czegoś nowego, czegoś czego nie można dostać w każdej restauracji na rogu. Jest to książka o współczesnej kuchni izraelskiej, którą z całego serca polecam. Ja w tych smakach zadurzyłam się bez reszty! Jeżeli jednak nie będziesz miał możliwości jej zdobyć, zapewniam Cię, że TUTAJ będę próbować i kolekcjonować przepisy inspirowane właśnie tą pozycją.

Smaki Izraela

Nida Degutiene

Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.

Cena: 59,99 złDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *