Ciastka owsiane super czekoladowe!

Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/meyjey/domains/cookery.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/meyjey/domains/cookery.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/meyjey/domains/cookery.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/meyjey/domains/cookery.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602 Warning: Undefined array key "ssba_bar_buttons" in /usr/home/meyjey/domains/cookery.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-share-buttons-adder/php/class-buttons.php on line 602

N dzisiejszy podwieczorek polecają się ciastka owsiane super czekoladowe! Przygotowanie zajmuje mniej niż 30 minut włącznie z pieczeniem. Z podanych składników wychodzi ok. 21 dużych ciastek.

  • 210 g gorzkiej czekolady
  • 210 g mlecznej czekolady
  • 210 g zmielonych płatków owsianych
  • 200 g cukru brązowego
  • 120 g masła
  • 3 jajka
  • 50 g kakao
  • 1 mała łyżka sody do pieczenia
  • 1 mała łyżka soli

Suche składniki, czyli: zmielone płatki, cukier, sodę, sól oraz kakao dokładnie z sobą mieszamy w dużej misce. W osobnym naczyniu wbijamy jajka i ubijamy je na gładką masę. W międzyczasie w kąpieli wodnej rozpuszczam czekoladę z masłem i jako odrobinę przestygnie dodaję ją do jajek. Po połączeniu płynnych składników wsypuję wcześniej przygotowaną mieszankę składników suchych i dokładnie z sobą mieszam. Powinniśmy otrzymać zwartą lecz mocno wilgotną masę.

Piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni. W tym czasie na dużej blaszce formujemy okrągłe ciastka, które układam na papierze do pieczenia. Zachowuję dość sporą odległość między nimi, ponieważ znacząco zwiększają swoją objętość.

Tak przygotowane ciastka pieczemy ok. 15 minut w piekarniku. Po upieczeniu, nie ściągajmy ich z blaszki. Muszą zupełnie wystygnąć i się związać. Gorące są bardzo delikatne i możemy je połamać.

Ciastka owsiane super czekoladowe
Ciastka owsiane super czekoladowe
Ciastka owsiane super czekoladowe
Ciastka owsiane super czekoladowe

Polecam Ci również przepis na owsiane trufle czekoladowe, który znajdziesz TUTAJ.

Jeżeli przepis Ci się spodobał i chcesz być informowany o nowych wpisach,

zapraszam Cię do polubienia Cookery.pl na FB, gdzie będziesz na bieżąco ze wszystkim!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *